Aloe Vera

Aloe Vera

Tato neuvěřitelně krásná rostlina je skvělou léčivou rostlinou a snadno si ji vypěstujete doma. Pokud se aplikuje lokálně, léčí aloe řadu kožních problémů, včetně popálenin a ekzémů. Také se možné jej pít. Aloe je skvělé pro všechny typy zažívacích potíží, včetně Crohnovy choroby, a zklidňuje další podráždění trávicího traktu, jako je kolitida, vředy či syndrom dráždivého tračníku. Pomáhá zmirňovat fungální infekce, zabíjí kvasinky a je ideální pro hubnutí. Aloe vera také tlumí záněty, snižuje výskyt rakovinových nádorů, normalizuje hladinu cukru v krvi, produkuje bílé krvinky, podporuje zdravé ledviny a zvyšuje pružnost kůže. Vážně, co vlastně nedokáže?

Zdravotní účinky

  • široce používané na pravidelnost stolice a zklidnění střevního traktu protizánětlivý, antifungální, antivirový a antiparazitární účinek
  • může tlumit bolest
  • externě urychluje rychlost hojení popálenin a ran

Jak si správně vybrat

Listy aloe vera lze nalézt ve většině obchodů se zdravou výživou a obchodů s léčivy. Pokud uvažujete o jeho pěstování u sebe doma, pak jeho odrůdy pro pěstování v květináčích prodává většina skleníků, školek a obchodů s potřebami pro kutily.

Tisknout
Top