Detoxikace těla

Zelené smoothie probuzení

Zelené smoothie probuzení

Počet zhlédnutí : 5823

Ingredience

Postup přípravy

Odšťavním si šťávu z jednoho pomeranče a jednoho jablka, přidám nakrájené jedno mango na kostičky, polovinu nakrájeného cukrového melounu, hrstku baby špenátu a jednu kávovou lžičku chia semínek, vše rozmixujeme a hle - zelená dobrota je na světě.

 • Špenát

  I když vám po něm možná nenarostou takové svaly jako Pepkovi, špenát vám dodá pořádnou dávku živin. V jeho křehkých, lahodných listech jsou uzamčeny bílkoviny, které snižují krevní tlak, zvané peptidy, fytoživiny působící proti rakovině a molekuly vitamínu K na tvorbu kostí. Zdravotní účinky

 • Pomerančová šťáva

  Pomerančová šťáva se často používá k tomu, aby pomohla diabetikům překonat epizody nízké hladiny cukru, a to díky svým rychle vstřebatelným cukrům. Proto je důležité omezit konzumaci této šťávy, aby se zabránilo konstantním prudkým nárůstům hladiny cukru v krvi, které mohou vést k odolnosti vůči inzulinu.

 • Mango

  Vysoký obsah prebiotické vlákniny, vitamínu C, různých polyfenolů a provitamínu A karotenoidu v mangu dělá divy pro imunitní systém. Nejlepší způsob, jak připravit čerstvé mango pro extrakci živin, je ovoce opláchnout, sloupnout slupku z dužiny pomocí nože a odkrojit kousky dužiny od pecky.

 • Chia semínka

  Toto mayské semínko obsahuje úžasnou směs bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny, což z něj dělá ideální povzbuzovač! Má rovněž vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které pomáhají tělu stabilizovat hladinu cukru v krvi a zpomalit trávení sacharidů. Dále jsou chia semínka dobrým zdrojem železa, vápníku a zinku. Tato malá semínky opravdu dokáží vše!

 • Jablečná šťáva

  Jablečná šťáva se získává z jablek, což eliminuje vlákninu a koncentruje přírodní cukry. Jablečná šťáva je dobrý zdroj hydratace, ačkoli je o ní známo, že pomáhá zmírnit zácpu a měla by se konzumovat v omezených množstvích. Pokud ji podáváte dětem, rozřeďte ji vodou, abyste tím snížili obsah cukru.

Top