Získání energie

Vanilkový Chia Puding

Vanilkový Chia Puding

Počet zhlédnutí : 1996

Chia semínka jsou známé pro své skvělé nutriční hodnoty plné zdravých tuků (omega-3 mastných kyselin), vlákniny, bílkovin a antioxidantů. Pokud jste jejich fanoušek, pak tento jednoduchý vanilkový chia puding je právě pro vás. Jeho krémová, lehká konzistence a sladká chuť vás dostane. A to jen se 4 surovinami! A co si puding dozdobit plátky banánů, nasekanými pistáciemi, či kokosem? Variací jistě vymyslíte mnoho.

Ingredience

Postup přípravy

Ingredience mixujte v NutriBulletu a nechte odležet v ledničce alespoň 2 hodiny.

  • Chia semínka

    Toto mayské semínko obsahuje úžasnou směs bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny, což z něj dělá ideální povzbuzovač! Má rovněž vysoký obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které pomáhají tělu stabilizovat hladinu cukru v krvi a zpomalit trávení sacharidů. Dále jsou chia semínka dobrým zdrojem železa, vápníku a zinku. Tato malá semínky opravdu dokáží vše!

  • Med

    Surový organický med dodává často nezbytnou energii díky svým sladkým sacharidům. Med je také skvělý na úlevu od bolesti v krku, ranní nevolnost a infekci močového měchýře. I když by měl být chápán jako běžné sladidlo, je surový med daleko zdravější než rafinované cukry dextróza a sacharóza.

  • Skořice

    Špetka skořice ve vašem NutriBlastu jej může pomoci trošku osladit bez přidaného cukru! Skořice má však mnohem více úžasných vlastností. Za prvé, je známo, že má antioxidační, antidiabetické, protizánětlivé a protinadýmavé vlastnosti.

Top