Hubnutí

Elixír pro ubývající kila

Elixír pro ubývající kila

Počet zhlédnutí : 14845

Ingredience

Postup přípravy

Nekupujte zeleninové šťávy v lahvích. Tento čerstvý a snadný recept je lahodný, mírně pikantní, trošku lehký, ale přesto sytý, a je zázračným Blastem na hubnutí. Všechno toto ovoce a zelenina mají nízký glykemický index, což z tohoto receptu dělá absolutní zeleninovou rozkoš!

 • Špenát

  I když vám po něm možná nenarostou takové svaly jako Pepkovi, špenát vám dodá pořádnou dávku živin. V jeho křehkých, lahodných listech jsou uzamčeny bílkoviny, které snižují krevní tlak, zvané peptidy, fytoživiny působící proti rakovině a molekuly vitamínu K na tvorbu kostí. Zdravotní účinky

 • Rajče

  Jistě, rajčata obsahují nesčetné množství vitamínů, včetně vitamínů A, C a E, ale věděli jste, že také obsahují bioflavonoidy, které vám mohou pomoci spalovat tuk? Tyto bioflavonoidy působí proti zánětu, což pomáhá přirozeným hormonům podporujícím hubnutí v těle, jako je leptin, aby správně fungovaly. Ty samé bioflavonoidy také pomáhají bojovat proti alergickým reakcím.

 • Celer řapíkatý

  Celer řapíkatý je nabitý antioxidanty a oslavován pro své močopudné vlastnosti. Je to vynikající detoxikační činidlo, zejména pro ledviny, protože snižuje hladinu kyseliny močové v krvi, čímž snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Ačkoli není celer řapíkatý považován za potravinu s vysokým obsahem sodíku, obsahuje více sodíku než jiná zelenina, čímž propůjčuje vašim NutriBlastům mírně slanou chuť.

 • Mrkev

  Rozpustná vláknino, pojďme na to! Mrkev je bohatá na rozpustnou vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu tím, že ji doslova vytlačí z krevního oběhu. Mrkve je také bohatá na beta-karoten, který pomáhá v boji proti některým druhům rakoviny, včetně rakoviny žaludku, dělohy a dutiny ústní. A přesně tak, jak říkávala maminka, mrkev je také skvělá pro váš zrak.

 • Paprika

  Ach, ta paprika! Toto barevné koření pravděpodobně neberete ze své skříňky na koření každý den, ale měli byste! Chuť papriky, která je namletá z chilli papričky Capsicum annuum, se může pohybovat od sladké k velmi pikantní. Se svým vysokým obsahem vitamínu C a fytochemického kapsaicinu, který dodává paprice její pikantnost, lze papriku používat při každodenním vaření nebo ve vašich každodenních Blastech.

 • Cibule

  Cibule obsahuje fytochemikálie zvané flavonoidy, které napomáhají funkci vitamínu C v těle a tlumí zánět. Podobně jako česnek (nejen pokud jde o sílu a vytrvalost jejich zápachu) také cibule obsahuje překvapivé množství vlákniny a zdravých sirných sloučenin.

 • Limetková šťáva

  Ach, neexistuje nic tak úžasného jako čerstvě vymačkaná limetková šťáva! Limeta, sladká příbuzná citronů, je často používá v salsách nebo vymačkaná na salát, ale troška limetkové šťávy může být skvělou přísadou v kterémkoli NutriBlastu, kterému dá trošku jiskrný nádech, který možná potřebujete.

 • Koriandr

  Koriandr je známou antioxidační superpotravinou. Obsahuje hodně vlákniny, která je vynikající pro snížení hladiny špatného cholesterolu a zvýšení hladiny dobrého cholesterolu. Jeho listy a semena obsahují množství esenciálních těkavých olejů a koriandr je také nejbohatší bylinný zdroj vitamínu K, který je výborný pro osteotrofní aktivitu kostí.

 • Voda

  Abyste mohli namixovat jemné NutriBlasty, musíte přidat tekutinu. Voda je obvykle dobrá volba, protože má neutrální chuť a nepřidává žádné další kalorie. Voda je nejlepším zdrojem hydratace na celé planetě! Mnozí z nás jsou dehydratovaní, aniž by o tom věděli.

Top