Hubnutí

Rajčatový elixír

Rajčatový elixír

Počet zhlédnutí : 7613

Ingredience

Postup přípravy

Tento čistě zeleninový Blast je lahodnou možností pro ty, kteří se snaží vyhýbat ovoci s vysokým glykemickým indexem. Je optimální pro hubnutí a jeho barevné ingredience mají vysoký obsah beta-karotenu. Je skvělý pro váš zrak a kosti a známý díky svým protirakovinným účinkům.

 • Špenát

  I když vám po něm možná nenarostou takové svaly jako Pepkovi, špenát vám dodá pořádnou dávku živin. V jeho křehkých, lahodných listech jsou uzamčeny bílkoviny, které snižují krevní tlak, zvané peptidy, fytoživiny působící proti rakovině a molekuly vitamínu K na tvorbu kostí. Zdravotní účinky

 • Rajče

  Jistě, rajčata obsahují nesčetné množství vitamínů, včetně vitamínů A, C a E, ale věděli jste, že také obsahují bioflavonoidy, které vám mohou pomoci spalovat tuk? Tyto bioflavonoidy působí proti zánětu, což pomáhá přirozeným hormonům podporujícím hubnutí v těle, jako je leptin, aby správně fungovaly. Ty samé bioflavonoidy také pomáhají bojovat proti alergickým reakcím.

 • Mrkev

  Rozpustná vláknino, pojďme na to! Mrkev je bohatá na rozpustnou vlákninu, která pomáhá snižovat hladinu cholesterolu tím, že ji doslova vytlačí z krevního oběhu. Mrkve je také bohatá na beta-karoten, který pomáhá v boji proti některým druhům rakoviny, včetně rakoviny žaludku, dělohy a dutiny ústní. A přesně tak, jak říkávala maminka, mrkev je také skvělá pro váš zrak.

 • Petržel

  Další detoxikační superhvězdou bohatou na chlorofyl je petržel. Neměla by jen stát stranou jako dekorace na talíři. Přidejte ji do svého NutriBlastu pro zvýšení obsahu vitamínu K, vitamínu C a železa. Překvapivě tyto malé snítky obsahují silné éterické oleje, u kterých bylo prokázáno, že inhibují rozvoj nádorů. Petržel je rovněž prospěšná pro ty, kteří trpí na zánětlivé stavy, jako je artritida a špatný zdravotní stav srdce.

 • Červená řepa

  Tato uspokojující a sytá zelenina má také zrovna nízký obsah kalorií s nulovými trans a nasycenými tuky. Obsahuje sodík, hořčík, vápník, železo, fosfát a řadu zdravých sacharidů, které dodají vašemu tělu energii a připraví vás na váš den.

 • Celer řapíkatý

  Celer řapíkatý je nabitý antioxidanty a oslavován pro své močopudné vlastnosti. Je to vynikající detoxikační činidlo, zejména pro ledviny, protože snižuje hladinu kyseliny močové v krvi, čímž snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Ačkoli není celer řapíkatý považován za potravinu s vysokým obsahem sodíku, obsahuje více sodíku než jiná zelenina, čímž propůjčuje vašim NutriBlastům mírně slanou chuť.

 • Voda

  Abyste mohli namixovat jemné NutriBlasty, musíte přidat tekutinu. Voda je obvykle dobrá volba, protože má neutrální chuť a nepřidává žádné další kalorie. Voda je nejlepším zdrojem hydratace na celé planetě! Mnozí z nás jsou dehydratovaní, aniž by o tom věděli.

 • Čerstvý ananas

  Pouhý jeden šálek sladkého, osvěžujícího ananasu dodává 76,5 % denní doporučené dávky manganu, stopového prvku zásadního pro produkci energie a antioxidantů. Ananas také obsahuje vitamín C, který podporuje imunitu. Navíc ananas zklidňuje trávení a má protizánětlivé účinky.

 • Jablka

  Jablka bohatá na antioxidanty, které údajně působí proti několika typům rakoviny, by mohla být dost dobře klíčem k tomu, jak si "udržet doktora daleko od těla". Přispívají k boji proti srdečním onemocněním, přibývání na váze a vysoké hladině cholesterolu. Vláknina obsažená v jablkách je důležitá v prevenci reabsorpce cholesterolu.

 • Kokosová voda

  O elektrolytech obsažených v kokosové vodě, která je také známá jako přírodní Gatorade, je známo, že hydratují lépe a rychleji než obyčejná voda. Hlavním elektrolytem, který se nachází v kokosové vodě, je draslík. Má méně sodíku v porovnání se sportovními nápoji, ale neobsahuje přidané cukry, umělé příchuti či barviva! 

 • Zázvorová limonáda
  Není divu, že má zázvor tolik využití, když se podíváme na jeho neuvěřitelné zdravotní účinky. Nejen, že se konzumuje jako potravina, ale také se používá jako koření a lék. To je pravděpodobně z důvodu vysokého počtu těkavých olejů obsažených v tomto aromatickém kořeni.
Top